sakumlapaievadsnoriserikotajidalibniekifotosponsori
Dziesmu un deju svetki
Rigai 800
Norise

    Folkloras un tautas mūzikas svētki Lieli ceļi, mazi ceļi ...      

Detalizēta informācija par svētku norisi

  • Pie Bastejkalna jaunā tiltiņa
    Plkst. 11.00 – 18.00
    SAPŅU PILSĒTIŅA

    Tradicionālas un netradicionālas nodarbes bērniem
    apskatīt
  • Koku aplī pie kanāla
    Plkst. 11.00
    IELŪDZ STĀSTNIEKU ĶĒNIŅI

    Projekta “Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkursa uzvarētāju stāsti un pasakas
    apskatīt
  • Bastejkalna pakājē
    Plkst. 11.00 – 13.00
    DIŽIE DZIEDĀTĀJI
    Dzied tautas teicēji un tautas dziedāšanas tradīcijas pārmantotāji
    apskatīt
  • Bastejkalna pakājē
    Plkst. 14.00 – 17.00
    Latviešu folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu priekšnesumi
    apskatīt

  • Bastejkalna virsotnē
    Plkst. 12.00 – 14.00
    RĪGĀ IEŠU ES, MĀMIŅA
    Projekta “Pulkā eimu, pulkā teku” ārvalstu viesu un Latvijas folkloras kopu koncerts
    apskatīt

  • Bastejkalna virsotnē
    Plkst. 15.00 – 17.00
    DZIESMU DZIEDU, KĀDA BIJA

    Tradicionālās dziedāšanas meistardarbnīca
    apskatīt

  • Bastejkalna virsotnē
    27. jūlijā
    un 28.jūlijā no plkst. 19.00 – līdz plkst. 22.00
    TAUTAS DANČI

    apskatīt

  • Pie Brīvības pieminekļa
    Plkst. 11.00 – 13.00 un plkst. 16.00 – 18.00
    DZIESMU SARDZE
    Dzied Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi
    apskatīt

  • Pie R. Blaumaņa pieminekļa
    Plkst. 11.00 – 14.30
    Latviešu folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu priekšnesumi
    apskatīt

 


 

SAPŅU PILSĒTIŅA

Pie Bastejkalna jaunā tiltiņa
Plkst. 11.00 – 18.00

Tradicionālas un netradicionālas nodarbes bērniem
Norises vadītāja Iveta Irbe

“Vilcenes” un “Vilcēni” (Rīga)
Zoja Kļujeva un “Skandinieku” atvases (Rīga)
“Oglīte” (Rīgas rajons, Zaķumuiža)
“Taureņi” (Ogres rajons, Taurupe)

IELŪDZ STĀSTNIEKU ĶĒNIŅI

Koku aplī pie kanāla
Plkst. 11.00

Projekta “Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkursa uzvarētāju stāsti un pasakas
Norises vadītājs Guntis Pakalns

Teikas par Rīgu
Stāsta Guntis Pakalns
Trīs ķēniņu pasakas
Stāsta pasaku ķēniņi
 
Toms Treibergs (“Taureņi”) (Ogres rajons, Taurupe)
Toms Grīnbergs (“Dzīpariņi”) (Jelgavas rajons, Šķibe)

Kristaps Ancāns (“Rūžupeite”)

(Preiļi, Rožupe)
Dažādi atgadījumi un anekdotes
Stāsta pasaku ķēniņi un
 

Inga Leja (“Bitītes”)

(Jelgavas rajons, Glūda)
Renāte Apse (“Bitītes”) (Jelgavas rajons, Glūda)
Aigars Šarpņickis (“Jumītis”) (Liepājas rajons, Gramzda)
Ivo Brūveris (Preiļu rajons, Rudzāti)
Kristaps Resnais (“Dzērvīte”) (Rīga)

Undīne Celitāne (“Kursīši”)

(Kuldīga)

DIŽIE DZIEDĀTĀJI

Bastejkalna pakājē
Plkst. 11.00 – 13.00

Dzied tautas teicēji un tautas dziedāšanas tradīcijas pārmantotāji
Norises vadītāja Signe Pujāte

Dace Prūse (“Laiksne”) (Rīga)
“Laiksne” (Rīga)
Tautas teicēja Margarita Šakina (Ogre)
Helmī Stalte (Rīga)
Kristīne un Edgars Kārkli, Elīna Viļuma (“Ceiruleits”) (Preiļu rajons, Līvāni)
Dzintars un Agris Šustiki (“Dimzēns”) (Jelgava)
Zanda Sīkle, Linda Plostniece (“Mazie bārtinieki”) (Liepājas rajons, Bārta)
Jurģis un Katrīna Spulnieki, Una Celitāne (“Kursīši) (Kuldīga)
Māra Raģe, Ieva Mūrniece, Ilze Rudāja (“Kokle”) (Rīga)
“Pērkonītis” (Rīgas rajons, Zaķumuiža)
Kalniņu ģimene (Kuldīgas rajons, Alsunga)
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis (Liepājas rajons, Otaņki)
“Grodi” (Rīga)

Bastejkalna pakājē
Plkst. 14.00 – 17.00

Latviešu folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu priekšnesumi
Norises vadītāja Signe Pujāte

14.00 “Dandari” (Rīga)
14.10 “Vilki” (Rīga)
14.20 “Budēļi” (Rīga)
14.30 Etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas” (Kuldīgas rajons, Alsunga)
14.40 “Dzīpariņi” (Jelgavas rajons, Šķibe)
14.50 “Senleja” (Rīgas rajons, Sigulda)
15.10 “Tarkšķi” (Rīga)
15.20 “Dzīsme” (Daugavpils)
15.30 “Bitītes” (Jelgavas rajons, Glūda)
15.40 “Dimzēns” (Jelgava)
15.50 “Tīne” (Aizkraukle, Koknese)
16.00 “Trejupe” (Bauska)
16.10 “Varavīksne” (Krievijas federācija, Omskas apgabals, Bobrovkas ciems)
16.20 “Budēļi” (Rīga)
16.30 “Kokle” (Rīga)
16.40 “Ciba” (Kuldīgas rajons, Semīte)
16.50 “Madaviņa” (Madonas rajons, Barkava)
17.00 “Sudmaliņas” (Valka)

RĪGĀ IEŠU ES, MĀMIŅA

Bastejkalna virsotnē
Plkst. 12.00 – 14.00

Projekta “Pulkā eimu, pulkā teku” ārvalstu viesu un Latvijas folkloras kopu koncerts
Norises vadītājs Ernests Spīčs

“Duo Elmas” (Somija, Sihteeri)
“Knituva” (Lietuva, Ķelme)
“Kudesy” (Krievija, Novgoroda)
“Vetah” (Baltkrievija, Minska)
“Rukkilill” (Igaunija, Karksi - Nuia)
“Reketukai” (Lietuva, Viļņa)
Tautas mūzikas spēlmanes (Zviedrija, Osa)
“Dzīsmeite” (Daugavpils)
“Sudmaliņas” (Valka)
“Ciba” (Kuldīgas rajons, Semīte)
“Kursīši” (Kuldīga)
“Tarkšķi” (Rīga)

DZIESMU DZIEDU, KĀDA BIJA

Bastejkalna virsotnē
Plkst. 15.00 – 17.00

Tradicionālās dziedāšanas meistardarbnīca
Norises vadītāja Māra Mellēna

Līvu tradīcija

Staltu ģimene

(Rīga)

“Skandinieki”

(Rīga)

Latgaļu tradīcija
Tautas teicēja Margarita Šakina (Ogre)

Susāju etnogrāfiskais ansamblis

(Balvu rajons, Susāji)
“Ceiruleits”

(Preiļu rajons, Līvāni)

“Madaviņa”

(Madonas rajons, Barkava)
Kurzemnieku tradīcija
Tautas teicēja Līvija Otaņķe (Liepājas rajons, Bārta)

Bārtas etnogrāfiskais ansamblis

(Liepājas rajons, Bārta)

“Mazie bārtenieki” (Liepājas rajons, Bārta)

Etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”

(Kuldīgas rajons, Alsunga)
“Ciba” (Kuldīgas rajons, Semīte)
Sintija Malahova (Kuldīgas rajons, Semīte)
Kalniņu ģimene (Kuldīgas rajons, Alsunga)
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis

(Liepājas rajons, Otaņķi)

TAUTAS DANČI

Bastejkalna virsotnē
27. jūlijā
un 28.jūlijā
no plkst. 19.00 – līdz plkst. 22.00

Tautas dančus spēlē “Laiksne”, “Dandari”, “Danču klubs” un citas Latvijas folkloras kopas
Norises vadītājs Valdis Putniņš

DZIESMU SARDZE

Pie Brīvības pieminekļa
Plkst. 11.00 – 13.00 un plkst. 16.00 – 18.00

Dzied Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi
Norises vadītāja Helmī Stalte

11.00 Sardzes maiņa
11.05 “Skandinieki” (Rīga)
11.10 “Grodi” (Rīga)
11.15 Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis (Liepājas rajons, Otaņķi)
11.20 “Dzīsmeite” (Daugavpils)
11.25 “Senleja” (Sigulda)
11.30 “Trejupe” (Bauska)
11.35 “Tīne” (Aizkraukles rajons, Koknese)
11.40 Bārtas etnogrāfiskais ansamblis (Liepājas rajons, Bārta)
11.45 “Mazie bārtenieki” (Liepājas rajons, Bārta)
11.50 “Vilki” (Rīga)
11.55 “Vilcenes” (Rīga)
12.00 Sardzes maiņa
12.05 “Budēļi” (Rīga)
12.10 “Ceiruleits” (Preiļu rajons, Līvāni)
12.15 Etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas” (Kuldīgas rajons, Alsunga)
12.20 “Tarkšķi” (Rīga)
12.25 Susāju etnogrāfiskais ansamblis (Balvu rajons, Susāji)
12.30 “Ciba” (Kuldīgas rajons, Semīte)
12.35 “Dandari” (Rīga)
12.40 “Kokle” (Rīga)
12.50 “Pērkonītis” (Rīgas rajons, Zaķumuiža)
12.55 “Laiksne” (Rīga)
16.05 “Maskačkas spēlmaņi” (Rīga)
16.00 “Bitītes” (Jelgavas rajons, Glūda)
16.15 “Sudmaliņas” (Valka)
16.20 Susāju etnogrāfiskais ansamblis (Balvu rajons, Susāji)
16.25 “Madaviņa” (Madonas rajons, Barkava)
16.30 “Dimzēns” (Jelgava)
16.35 “Taureņi” (Ogres rajons, Taurupe)
16.40 “Dzīsme” (Daugavpils)
16.45 “Tīne” (Aizkraukles rajons, Koknese)
16.50 “Senleja” (Rīgas rajons, Sigulda)
16.55 “Ceiruleits” (Preiļu rajons, Līvāni)
17.00 Sardzes maiņa
17.05 “Pērkonītis” (Rīgas rajons, Zaķumuiža)
17.10 “Mazie bārtenieki” (Liepājas rajons, Bārta)
17.15 Bārtas etnogrāfiskais ansamblis (Liepājas rajons, Bārta)
17.20 “Kursīši” (Kuldīga)
17.25 “Varavīksne” (Krievijas federācija, Omskas apgabals, Bobrovkas ciems)
17.30 “Laiksne” (Rīga)
17.35 “Tarkšķi” (Rīga)
17.40 “Grodi” (Rīga)
17.45 “Vilcenes (Rīga)
17.50 “Vilki” (Rīga)
17.55 “Skandinieki” (Rīga)
17.00 “Rīgā iešu es māmiņa” Dzied visi kolektīvi

Pie R. Blaumaņa pieminekļa
Plkst. 11.00 – 14.30

Latviešu folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu priekšnesumi
Norises vadītāja Skaidra Smeltere

11.00 “Sudmaliņas”
“Dandari”
(Valka)
(Rīga)
11.30 “Dzīsmeite”, “Dzīsme”
“Senleja”
(Daugavpils)
(Rīgas rajons, Sigulda)
12.00 “Madaviņa”
“Bitītes”
“Dimzēns”
(Madonas rajons, Barkava)
(Jelgavas rajons, Glūda)
(Jelgava)
12.30 “Budēļi”
“Taureņi”
“Tīne”
(Rīga)
(Ogres rajons, Taurupe)
(Aizkraukles rajons, Koknese)
13.00

“Trejupe”
“Varavīksne”

Bārtas etnogrāfiskais ansamblis

(Bauska)
(Krievijas federācija, Omskas apgabals, Bobrovkas ciems)
(Liepājas rajons, Bārta)

13.30 “Mazie bārtenieki”
Etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”
(Liepājas rajons, Bārta)
(Kuldīgas rajons, Alsunga)
14.00 Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis
“Pērkonītis”
(Liepājas rajons, Otaņķi)

(Rīgas rajons, Zaķumuiža)

atpakaļ